27.Gezenti Tavla Turnuvası 26 Kasım'da Oynanacak


2007 yılından beri düzenlediğimiz geleneksel tavla turnuvalarımızın 27.siyle yeniden bir araya geliyoruz. Dostlarımızla birlikte güzel bir pazar gününde yeni bir tavla heyecanı yaşamak için herkesi bekliyoruz.

Gelin hep birlikte çay içelim, sohbet edelim, tavla oynayalım...

*27.Gezenti Tavla Turnuvası 26 Kasım 2017 Pazar günü saat 13:00’da Mira Cafe’de (Kumkapı) düzenlenecektir.

* Turnuva Ftbg eşleştirme sisteminde ilk 4 tur Swiss Sistemi oynanacak. 4.Tur sonrası oluşan sıralamada ilk 8 turnuvaya devam edecektir. Çeyrek final, yarı final ve final etapları tek maç eleminasyon şeklinde oynanacaktır.

* Oyunlar 5 sayı üzerinden Geleneksel Tavla şeklinde oynanacaktır. Vur kaç, kapı kaydırma, içeride başta büyük zarın oynanması gibi bazı yerlerde yasak olan demode kurallar yoktur. 2 zarın oynanabildiği her hamle serbesttir.

*Turnuvamızda zarlar fincan ile atılacak, iki oyuncunun aralarında anlaşması durumunda oyunlar fincansız oynanabilecektir.

* Turnuvamız boyunca kaldırılan ve/veya yeri değiştirilen pul oynanmak zorundadır (iki zarın da oynanabilme imkanı var ise). Oynanılan hamleyi geri almak mümkün değildir.

* Modern tavladaki “katmerli mars” ve geleneksel tavladaki “pullu mars” adıyla bilinen 3 puanlık mars kuralı (Backgammon) turnuvamızda geçerli değildir.

* Oyunlarda zaman sınırlaması yoktur. Fakat herhangi bir şekilde oyunu kasten yavaşlatmak, rakibi demoralize etmek, dikkat dağıtıcı ve centilmenliğe aykırı hareketlerde bulunmak yasaktır. Bu davranışları sergileyen oyuncular hakem kurulu tarafından turnuvadan diskalifiye edilebilir.

*Turnuvaya zamanında gelmeyen oyuncular hakem kurulu tarafından hükmen malup edilebilir ya da ceza puanı uygulanabilir.

*Turnuvamızda 4 kişilik hakem kurulu oluşturulacaktır. Olası itirazlarda hakem kurulunun kararı kesin olacaktır.

*Turnuvada kazanılmış haklar bir başka oyuncuya devredilemez. Bir sonraki tura çıkmayı garantilemiş oyuncunun turnuvaya devam edememesi durumunda oyuncu, bir sonraki turda hükmen malup sayılacaktır.

Ödüller :

1.ye Kupa  + Sponsorlarımızdan Sürpriz Hediyeler
2.ye Kupa + Sponsorlarımızdan Sürpriz Hediyeler

3.ye Kupa + Favori Sponsorlarımızdan Sürpriz Hediyeler

4.ye Madalya

* En başarılı bayan oyuncuya Madalya

* Özel Oyuncu ve Onur Ödülleri.

(Bu ödüller en az 20 oyuncu katılımında verilecektir. Turnuva 20 oyuncu sayısının altına düştüğünde ödüllerde değişiklik yapılabilir).

Katılım :

*Turnuvamızın katılım ücreti 30 TL’dir. Ücretler turnuva günü oyunlar başlamadan önce toplanacaktır.

*Turnuvamıza katılmak için gezenti@gezenti.org adresine mail ya da 0537 389 19 07 telefon numarasına sms yoluyla isim, soyisim, telefon numarası ve oturduğunuz semt bilgilerinizi göndererek başvuru yapabilirsiniz. Mail ya da sms harici başvuru alınmayacaktır.

* Turnuvamıza katılan her oyuncu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Son Başvuru Tarihi : 25 Kasım 2017 Cumartesi saat 20:00

Turnuva Takip Linki : http://www.ftbgsystem.com/t/3474

0 yorum:

Booking.com